Prace nad publikacją dotyczącą OSP z gminy Andrychów

Nieprzerwanie od 2021 r. trwają prace nad przygotowaniem publikacji książkowej, w której znajdą się informacje na temat wszystkich 9. Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszej Gminy.

W minionym roku spotkaliśmy się z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych w Roczynach, Zagórniku, Inwałdzie, Sułkowicach Bolęcinie.

Teraz przyszedł czas na spotkania z przedstawicielami OSP z Andrychowa, Targanic Górnych i Targanic Dolnych, Rzyk, Sułkowic Łęgu.
Były to bardzo owocne spotkania. Dużo czasu poświęciliśmy na przeglądanie archiwalnych kronik, fotografii i dokumentów. Wszędzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Podczas spotkań rozmawialiśmy z naczelnikami, gospodarzami i prezesami danych jednostek a także zasłużonymi druhami.
Cieszymy się, że OSP angażują się czynnie w powstającą (pierwszą tego typu na naszym terenie) publikację zawierającą informacje o wszystkich działających jednostkach w gminie. To będzie kolejna – piąta już – publikacja z serii „Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów”, nad którą Patronat Honorowy objął Burmistrz Andrychowa.
Już nie możemy się doczekać – ale narazie mozolnie zbieramy materiały potrzebne do stworzenia książki, którą pisze historyczka Daria Rusin.
« 1 z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *