Jubileuszowa publikacja o historii Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów

Ukazała się nasza najnowsza publikacja z serii „Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów” tym razem dotycząca Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów.
Publikacja w wersji elektronicznej dostępna jest TUTAJ. Autorem okładki jest Bartosz Rejmak.
Osoby zainteresowane publikacją w wersji papierowej prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub kontakt telefoniczny/mailowy.

Publikację z okazji 100 lecia istnienia Orkiestry napisał kapelmistrz orkiestry Łukasz Zaborowski.

Historia andrychowskiej orkiestry sięga początku lat 20-tych kiedy to powstała Fabryczna Orkiestra Strażacka przy Zakładach Bawełnianych Braci Czeczowiczka. Zespół liczył wówczas od 15 do 25 muzyków – robotników z zakładu, grających początkowo na własnych instrumentach.

Orkiestra występuje na wszystkich ważnych uroczystościach kościelnych, państwowych, wydarzeniach kulturalnych oraz sportowych odbywających się na terenie Gminy Andrychów, jak również poza jej granicami. W ostatnich latach były to m.in.: „Kocioł teatralny”, „Zawody narciarskie o Puchar Burmistrza Andrychowa”, „Dni Andrychowa”, „Bieg po Serce Zbója Spod Złotej Górki”, „Finał WOŚP”, „Wigilia Andrychowska”, „Dzień Papieski”, „Dożynki Gminne”, „Jesień Kurdwanów” w Krakowie, „Jubileusz 250-lecia lokacji Miasta Andrychowa”, „Ogólnopolskie Dni Pszczelarza” w Bielsku-Białej. „Uroczystości Zaśnięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej”.

W zeszłym roku wydaliśmy już z okazji Jubileuszu Orkiestry płytę CD zatytułowaną „Do tańca i do różańca”, teraz przyszła pora na publikację książkową.

Wydanie publikacji, nad którą Patronat Honorowy objął Burmistrz Andrychowa możliwe jest dzięki dofinansowaniu NIW-CRSO z programu NOWEFIO oraz Urzędowi Gminy Andrychów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *