Krakowiak – nowa książka Tomasza Nowaka

Jest nam niezmiernie miło, że dzięki staraniom osób zaangażowanych w naszą działalność możemy dziś oddać w ręce Czytelniczek i Czytelników drugą książeczkę z serii dotyczącej polskich tańców narodowych zatytułowaną Krakowiak.

Pomysłodawcą pierwszej publikacji jest Witold Broda – skrzypek, lirnik i lider Kapeli Brodów.  Ponieważ idea bardzo się nam spodobała, zajęliśmy się poszukiwaniem środków na jej realizację, a następnie koordynowaniem samego procesu wydawniczego. Do współpracy zaprosiliśmy znawcę tematu – Tomasza Nowaka – i tak w 2018 roku światło dzienne ujrzała publikacja Polski, polonez, chodzony, a rok później wydaliśmy płytę CD Kapeli Brodów pod tym samym tytułem.

Po ciepłym przyjęciu pierwszej książki pojawiła się myśl, by stworzyć serię wydawniczą przeznaczoną głównie dla młodego odbiorcy, obejmującą wszystkie polskie tańce narodowe. Podążając za tym pragnieniem, przedstawiamy książkę w całości poświęconą krakowiakowi, jednocześnie już przygotowując się do wydania płyty CD zawierającej same… Kto zgadnie co? Odpowiedź może być tylko jedna: krakowiaki. A jakże!

Przypominamy, że autorem okładki jest niezastąpiony Bartosz Rejmak.

Życzymy miłej lektury i zachęcamy do wspierania naszych działań – książka w wersji elekronicznej  znajduje się poniżej w załączonym pliku do pobrania.

Mogą Państwo również otrzymać bezpłatną publikację po wypełnieniu FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

 

 

 

Pobierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *