Już jest nasza nowa publikacja – MAZURek

 

Już jest – zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej – trzecia z serii o tańcach narodowych publikacja autorstwa Tomasza Nowaka.

Pomysłodawcą i inicjatorem serii wydawniczej był Witold Broda, który badając polską kulturę muzyczną ludową i tradycyjną zauważył potrzebę pochylenia się nad zagadnieniami związanymi z różnicami funkcjonowania w przestrzeni publicznej, mowie i wyobrażeniu potocznym, a także dyskursie akademickim zagadnień związanych z tańcami narodowymi.

I tak od 2018 realizujemy projekt poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznej z tego zakresu. W roku 2018 i 2019 realizowaliśmy zadania dotyczące poloneza: najpierw wydaliśmy publikację „Polski, polonez, chodzony”  autorstwa Tomasza Nowaka a rok później płytę CD Kapeli Brodów pod tym samym tytułem. W roku 2020 rozpoczęliśmy prace nad krakowiakami wydając publikację Tomasza Nowaka podejmującą temat tego tańca narodowego, a jeszcze w tym roku  światło dzienne ujrzy płyta Kapeli Brodów zatytułowana „Krakowiaki”. 

Serdecznie zapraszamy do czytania naszej najnowszej książeczki w całości poświęconej mazurowi i mazurkowi – można ją pobrać poniżej.

Podobnie jak poprzednie publikacje i tę napisał Tomasz Nowak, niekwestionowany specjalista z tego zakresu. O stronę graficzną zadbał niezastąpiony Bartosz Rejmak.

Jeżeli chcą Państwo otrzymać egzemplarz papierowy publikacji prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

 

 

 

 

Pobierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *