Z serii „Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów” – „MY… i nasze pasje”

Dziś mamy ogromną przyjemność zaprezentować jedną z naszych publikacji z serii „Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów” i opowiedzieć więcej o książce dotyczącej  historii Grupy Twórców „MY” pt. „MY…i nasze pasje”. Nad całą serią wydawniczą Patronat Honorowy objął Burmistrz Andrychowa.

Autorem wszystkich okładek z serii jest Bartosz Rejmak, z którym Fundacja współpracuje od dłuższego już czasu. Nad składem książki o Grupie pracowała utalentowana  Żaneta Strawiak-Pulkowska.

 

 

Jak już wielokrotnie informowaliśmy – w prace nad książką zaangażowali się członkowie i członkinie Stowarzyszenia Grupa Twórców „MY” a także przedstawiciele naszej Fundacji.

Poniżej prezentujemy fragment ze „Słowa wstępu” autorstwa Lesława Najbora – Prezesa Stowarzyszenia, ufamy, że zachęci to wszystkich pasjonatów rodzimej sztuki do zapoznania się z książką:

„Osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu  Grupa Twórców „MY” to postacie barwne i ciekawe. (…) Każda z nich ma własną wizję tego, co chciałaby stworzyć. Potrafią wychwycić najpiękniejsze przejawy natury, dokładnie postrzegając i analizując otoczenie. Wszyscy, którzy malują, rysują, haftują, rzeźbią, piszą, fotografują, poddani są całkowicie miłości do tworzenia. (…) Nic nie może skrępować nam zmysłów i artystycznego myślenia, gdyż mamy własne poczucie piękna i wyobrażenie świata. (…) Liczne nagrody i wyróżnienia, jakie zdobyli nasi członkowie, świadczą o wysokim poziomie artystycznym Grupy.

Wiele osób zadaje mi pytanie, jak to się dzieje, że przetrwaliśmy nieprzerwanie już prawie pięćdziesiąt lat. Odpowiedź jest jedna. Nie interesują nas sympatie polityczne członków, wyznanie i inne sprawy. Złączeni jesteśmy wspólną pasją tworzenia – i to jest najważniejsze.

Stronice tej książki – diariusz z wędrowania przez niecodzienność ludzi wrażliwych, myślących i twórczych.”

Książka została podzielona na trzy główne części. W pierwszej prezentujemy historię Grupy Twórców MY napisaną przez historyka Darię Rusin. W drugiej przedstawiamy sylwetki artystów niegdyś związanych z Grupą. W ostatniej krótkie biogramy aktualnych członków wraz z ich fotografiami i reprodukcjami prac.

Cieszymy się,  że mogliśmy współpracować przy tworzeniu tej książki ze wspaniałymi, pełnymi pasji i miłości do sztuki osobami. Życzymy Grupie Twórców MY wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się Jubileuszu 50 – lecia powstania. My już dziś zaczynamy świętować!

ZAPRASZAMY DO LEKTURY WERSJI ELEKTRONICZNEJ KSIĄŻKI.

Osoby zainteresowane publikacją prosimy o kontakt: fundacjamemo@gmail.com lub o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *